Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod „Afro“ potraviny - afrodiziaka

„Afro“ potraviny - afrodiziaka

1045961_pepper

Lidé odjakživa hledají metodu, která zvýší jejich sexuální touhy a povzbudí libido a je snad nemožné najít potravinu, která za afrodiziakum nebyla nikdy považována.

Potraviny získávají svou afrodiziakální pověst z různých důvodů.

Mušle, broskve, okurky a banány ji získaly díky svému tvaru připomínajícímu genitálie. Oproti tomu chilli papričky nebo zázvor přivodí pocení a zvýší tep, což zase připomíná pocity při pohlavním styku. Některé koření jako vanilka nebo lékořice uvolňuje vůni, která povzbuzuje chuť k jídlu i k sexu. Jiné potraviny obsahují látky a vitamíny, které dokáží do jisté míry ovlivnit fyzický výkon.

Přes to všechno žádný „zázračný elixír“ neexistuje a řada vyjmenovaných potravin ani afrodiziakální účinky nemá doloženy.

Důležitou roli ve výsledném cítění, které lidé pomocí afrodiziak nabývají, hraje nevědomé ovlivnění z okolí.

 

Když potkáte svého dobrého přítele a ten řekne, že po mangu dosáhl obrovského vzrušení a silné erekce, tuto pozitivní informaci si nevědomě uložíte, protože se pro Vás stala velmi užitečnou. Do jisté míry uvěříte v prospěšné účinky manga aniž by jste ho sami někdy jedli, ale přesto se chcete přesvědčit a mango opravdu sníte za účelem dosažení sexuálního vzrušení aniž tušíte, že tohle ovoce žádné afrodiziakální látky neobsahuje. Podvědomí vydá signál, že po snědení manga má podle zkušeností blízkých, ono kýžené vzrušení nastat. Apetence se skutečně dostaví do vědomí, je však výsledkem psychického vnuknutí, které se nevědomě zakódovalo do Vaší hlavy v okamžiku, kdy Vám přítel líčil, jaké má mango blahodárné účinky na sexuální život.

Americká specialistka na sexuální funkce, Dr. Westheimerová jednou pronesla výrok: „vaše mysl, je nejsilnější afrodiziakum na světě“ a tato skutečnost je odpovědí na otázku, jak afrodiziakum doopravdy „působí“.

I přesto, jsou potraviny a rostliny, které skutečně obsahují látky, které dokáží zlepšit náladu a navodit příjemné pocity, jenž podpoří kreativitu a touhu.


Diskuse (11 komentářů)

LIBUŠKA, (23. 02. 2012 17:02) Reagovat
Já si osobně tedy nemyslím, že když někdo do sebe nacpe chilli, že je to afrodizikální. Přijde mi to spíš antisexuální. Možná každý má své vlastní afro potraviny a nejde to takto zobecnit.
ŠARKA, (05. 03. 2012 10:20) Reagovat
Tak ono jde asi jen o to dát si něco trošku pálivýho, aby to člověku rozproudilo krev. Já na afro potraviny věřím a určitě na tom něco bude. Lidé k tomu mají důvěru už odpradávna...
MONIKA, (14. 03. 2012 16:36) Reagovat
Tak já si taky myslím, že to má něco do sebe, ale nevím, jestli konkrétní potraviny samy o sobě, ale tak já když si chci udělat večer plný sexu, tak připravím něco dobrého a pikantního k jídlu a i to nabudí správnou atmosféru. Samozřejmě je jasný, že mladýmu neudělám knedlo vepřo zelo + pivko, to by bylo po sexuálně nabítém večeru hned...:)
Lenka, (11. 07. 2012 08:21) Reagovat
Teď jsem se musela vážně smát. Připomnělo mi to, jak jsem cca před půl rokem chtěla přítelovi připravit večer s příjemnou romantickou a erotickou atmosférou a den předtím sem se s ním o tom bavila a ptala jsem se ho, co by si dal k večeři a řekl právě knedlo vepřo zelo. No, tak pak budujte nějakou atmosféru.:)
atty, (15. 08. 2012 10:53) Reagovat
Je asi důležité rozlišit, při jaké příležitosti večeři připravovat. Když občas připravíte tradičního české jídlo, uděláte chlapovi radost, ale nemužete očekávat romantiku, tedy alespoň v mnohých případech, ale proč vždy být jen zjištné. Oni to mohou chlapi vrátit i jindy.:)
Máňa, (24. 09. 2012 13:47) Reagovat
Tak nějakou českou klasiku většinou dělám v neděli k obědu, ale romantická večeře přeci jen by měla být trochu lehčí, nejen aby chlap neusnul, ale večer stejně není dobré mtí něco těžkýho do žaludku.
Arnošťka, (22. 06. 2013 10:20) Reagovat
Chilli je fajn. dá si něco dobrého pálivého k véče, třeba z thajské kuchyně a potom vlivem tepla se svléknout a jít na to...:)
Vilma, (04. 07. 2013 06:19) Reagovat
Souhlasím se specialistkou v článku. Mysl je fakt nejlepší afrodiziakum. Není nad to nechat rozpoutat fantazii, navodit atmosféru atd. Proto si myslím, že u některých afrodiziak může působit i placebo efekt, nebo alespoň výrazně pomoci. člověk si představuje, že působí a ono opravdu působí. Hlavně u těch potravinových...
Bára, (10. 09. 2013 08:39) Reagovat
ale tak ne všechna afrodiziaka jsou způsobené jen tím, že si to člověk namluví. Možná u těch potravin, ale u španělských mušek asi ne, tam působí asi fakt nějaká ta složka v nich. Jinak by s nimi nebylo tolik lidí spokojeno.
Ivana, (04. 02. 2015 13:19) Reagovat
Já mám dokonce pocit, že je prokázáno, že některé potraviny mají v sobě látky, které dokáží sexuálně dráždit. ale blíž jsem se o to nezajímala.S mým milým zatím nic podobného nepotřebujeme.
Oli, (29. 04. 2015 17:49) Reagovat
Jak jako prokázáno? Jako že po nějakých jídlech má člověk větší chuť na sex? To se mi nějak nezdá, ale je fakt, že ani já jsem se o to nějak nezajímala.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Afrodiziaka
Kontakty